User Login:
Username:
Password:
Forgot Password
Teams & Schedules
Help Center
FAQ
Information
Apply Team
Team Schedules - Girls Under 18
Advancing to Next Round:
top
1
place team(s) from each Bracket and
1
Wildcards.
Bracket
Ladder Display
Semi-Final
Final
ALL
A
B
C
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- A
1
2
3
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
A1
: ETFC 99G Athletica Black FWRL
3
3
x
6
2
4
1
5
1
1
0
A3
: EastSide Timbers 99G Timbers
0
1
x
1
0
-1
4
3
0
0
0
A2
: FCSC 99G Nemesis White
1
0
x
1
0
-3
5
2
0
0
0
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- B
1
2
3
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
B1
: Westside Timbers 99G Copa FWRL
1
3
x
4
1
4
0
5
1
1
0
B2
: BSC 99G Black
3
1
x
4
1
3
2
5
0
0
0
B3
: Thelo United FC 99G Chaos
0
0
x
0
0
-7
10
2
0
0
0
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- C
1
2
3
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
C1
: RVT 99G Red
3
3
3
9
3
8
3
11
1
3
0
C2
: WA Timbers 99G Red 1
0
3
3
6
2
4
6
14
0
1
0
C4
: FC Portland 99G NAVY
3
0
0
3
1
-3
8
5
1
0
0
C3
: TFA Willamette 99G Spirit
0
0
0
0
0
-9
14
1
0
0
0
Bracket - Saturday, April 08, 2017
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
741299
US Cellular
01:00 PM
10
C1 vs C3
RVT 99G Red
3
vs.
TFA Willamette 99G Spirit
0
741297
Oregon Episcopal School
05:00 PM
Turf
B2 vs B3
BSC 99G Black
5
vs.
Thelo United FC 99G Chaos
2
Bracket - Sunday, April 09, 2017
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
741298
US Cellular
02:00 PM
13
C1 vs C2
RVT 99G Red
3
vs.
WA Timbers 99G Red 1
2
741295
Tualatin Hills Rec Center
03:00 PM
Trf1
B1 vs B2
Westside Timbers 99G Copa FWRL
0
vs.
BSC 99G Black
0
741293
Gresham HS
04:00 PM
Turf
A3 vs A1
EastSide Timbers 99G Timbers
1
vs.
ETFC 99G Athletica Black FWRL
2
741303
South Albany HS
04:00 PM
Turf
C3 vs C4
TFA Willamette 99G Spirit
0
vs.
FC Portland 99G NAVY
2
Bracket - Saturday, April 15, 2017
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
741300
Liberty High School
03:00 PM
Cliv
C4 vs C1
FC Portland 99G NAVY
1
vs.
RVT 99G Red
5
Bracket - Saturday, April 22, 2017
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
741296
Rex Putnam HS
09:00 AM
Turf
B3 vs B1
Thelo United FC 99G Chaos
0
vs.
Westside Timbers 99G Copa FWRL
5
741294
Prairie High School
10:00 AM
Turf
A2 vs A3
FCSC 99G Nemesis White
2
vs.
EastSide Timbers 99G Timbers
2
741302
Harmony Sports Complex
06:00 PM
TRF8
C2 vs C4
WA Timbers 99G Red 1
3
vs.
FC Portland 99G NAVY
2
Bracket - Sunday, April 23, 2017
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
741292
Lane CC
03:00 PM
Socc
A1 vs A2
ETFC 99G Athletica Black FWRL
3
vs.
FCSC 99G Nemesis White
0
741301
Harmony Sports Complex
05:00 PM
TRF8
C2 vs C3
WA Timbers 99G Red 1
9
vs.
TFA Willamette 99G Spirit
1
Semi-Final - Sunday, April 30, 2017
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
741304
Southridge HS
11:30 AM
Turf
ETFC 99G Athletica Black FWRL
8
vs.
BSC 99G Black
0
741305
PCC Rock Creek
11:30 AM
Trf2
Westside Timbers 99G Copa FWRL
3
vs.
RVT 99G Red
1
Final - Sunday, May 07, 2017
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
741306
Tualatin Hills Rec Center
02:00 PM
Trf1
ETFC 99G Athletica Black FWRL
1
vs.
Westside Timbers 99G Copa FWRL
2